strona główna » Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich - 4 stycznia 2012 - 23 września 2012 » 1 - 9 marca 2013
1 - 9 marca 2013

1.03.13. RZESZÓW. Filharmonia Podkarpacka – „Aktywna kobieta” Konferencja Elżbiety Łukacijewskiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego. Gość specjalny: Danuta Wałęsa, konferansjer Cezary Pazura (Krystyny Podkarpackie:  Arciszewks-Budzyń, Bańka, Bileńki, Kopeć, Kulas, Kuziemko, Leśniak-Moczuk, Maciołek, Małecka, Paśkiewicz, Pokrywka, Powirska, Ragan, Skowrońska, Słuja, Smoleń, Szajna, Wojtyło, Wróblewska)

 

3.03.13. RZESZÓW. Kościół ul. 3 maja. Msza św. koncelebrowana przez Biskupa Rzeszowskiego Kazimierza Górnego, solenizanta. Zaproszenie na imieninowy bankiet do Kurii Biskupiej (ul. Zamkowa). (Krystyny Podkarpackie:  Arciszewks-Budzyń, Bańka, Chmaj, Kopeć, Kulas, Kuziemko, Kuźma, Leśniak-Moczuk, Małecka, Paśkiewicz, Pokrywka, Powirska, Ragan, Słuja, Szajna, Świadek)

 

4.03.13. RZESZÓW. Imieninowe życzenia dla Cukiernika Kazimierza Raka od wszystkich Krystyn za pośrednictwem trzech: Leśniak-Moczuk, Paśkiewicz, Szajna. Wizyta domowa przy ul. Miodowej.

 

8.03.13. RZESZÓW.Dzień Kobiet Krystyn. Filharmonia Podkarpacka - koncert Dzień Kobiet w Filharmonii Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej, P. Sułkowski – dyrygent, A. Zdunikowski – tenor, D. Stachura – tenor, K. Marciniak – tenor, A. Krusiewicz – słowo. W programie: wiązanka pieśni neapolitańskich, latynoamerykańskich i przeboje z repertuaru Jana Kiepury. Zdjęcie Krystyn z Tenorami i autografy na płytach CD z ich przebojami.  (goście Krystyn – Krystyny z Warszawy: Donigiewicz, Krzyżanek, Polkowska, ze Skierniewic: Bazak, Mostowska. Krystyny Podkarpackie:  Arciszewks-Budzyń, Bańka, Bileńki, Kawa, Kopeć, Kulas, Kuziemko, Leśniak-Moczuk, Maciołek, Małecka, Opiekun, Pietrucha, Powirska, Ragan, Rubiś, Sieniawska, Słuja, Szajna, Wojtyło)

Teatr Wandy Siemaszkowej – spektakl Hanocha Levina Sprzedawcy gumek, reżyseria i scenografia - Joanna Zdrada, muzyka – Krzysztof Konieczny, obsada – Anna Demczuk, Józef Hamkało, Grzegorz Pawłowski, Anna Kotarba (gościnnie) (Jaskowska)

 

9.03.13 – ŁAŃUT. Podkarpackie Imieniny Krystyn - Łańcut - park Zamek-Muzeum, Miejski Dom Kultury. Organizatorzy: Urząd Miasta Łańcuta, Miejski Dom Kultury w Łańcucie, Uniwersytet III wieku w Łańcucie, Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji  w Łańcucie, Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich.

Przed wyjazdem na Imieniny wywiadów dla Telewizji Polskiej Oddział w Rzeszowie udzieliły Krystyny: Prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich Krystyna Leśniak-Moczuk, liderka warszawskich Krystyn Krystyna Krzyżanek i Krystyna Jóźwiak z Warszawy. Wywiady wraz z transmisją z Sali balowej emitowano w wiadomościach TVP Rzeszów w sobotę 10 marca br.

 

Godz. 14.00 - Spotkanie solenizantek przed Zamkiem-Muzeum w Łańcucie (spacery po parku, pamiątkowe zdjęcia)

Godz. 14.30 - Sala Balowa w Zamku-Muzeum w Łańcucie

Prowadzenie: Arkadiusz Dorian Leśniak-Moczuk

Monolog Arkadiusza Doriana: Dawno dawni temu, kiedy brama Zamku w Łańcucie  zapinana była jeszcze na zatrzaski, wyszła z niej piętnastoletnia Krystyna, nic nie mówiąc rzekła do wysokiego Dyrektora niskiego wzrostu z siwą brodą bez zarostu, że bezdzietna z pięciorgiem dzieci. Wtedy krowa zapiała po raz setny, z gorzelni wyprowadzono pijanego króla i dano mu garść słomy do picia i dzban wody do jedzenia. Facet wlazł na gruszę trząsł pietruszę, marchew leciała, przyszedł właściciel tego banana, złaź pan z mego kasztana, zszedłem z sosny pozbierałem kartofle, a ludzie sie dziwili co to za pomarańcze. A cała ta historia zapisana została na spódnicy Krystyny, która przyjechała dzisiaj do Łańcuta na IMIENINY.

Imieninowe powitanie Krystyn z Łańcuta, Rzeszowa, z całego Podkarpacia, Małopolski, Warszawy, Skierniewic w niezwykłej  scenerii.

Dyrektor Muzeum-Zamku Pan Wit Karol Wojtowicz stanął przed jednym z najtrudniejszych wyzwań, został sam na sam z Imieninowymi Krystynami, ponieważ „konia należy się bać od, byka od przodu, a Krystyny z każdej strony”. Pan Dyrektor wyszedł z tego zwycięsko, złożył wszystkim Krystynom imieninowe życzenia, a na ręce ich szefowej Krystyny Leśniak-Moczuk bukiet kwiatów. Ona odpłaciła się pięknym za nadobne nadając Dyrektorowi honorowy tytuł KRYSTYNIANIN PIERWSZY ustanowiony dla Mężczyzn zasłużonych na rzecz ruchu Krystyn. Na tę okoliczność wręczyła Dyrektorowi dyplom wykonany przez Krystynę Bileńki, a jej zastępca Krystyna Paśkiewicz i Krystyna Szajna dokonały dekoracji szarfą opracowaną przez tę ostatnią. Od Prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich Dyrektor otrzymał książkę jej autorstwa  pt.: Fenomen Krystyn oraz zdjęcie portretowe pary Wita Karola Wojtowicza i Krystyny Leśniak-Moczuk, wykonane podczas otwarcia Millenium Hall w Rzeszowie 15 października 2011 roku, wykonane przez fotografa Tadeusza Puźniaka i opublikowane w Miesięczniku Biznes & Styl VIP. 

Głos zabrali imieninowi goście: poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska oraz w imieniu Starosty Łańcuckiego Pana Adama Krzysztonia zastępca Starosty Pan Józef Rzepka.

Krystyny wykonały wspólne zdjęcie z Panem Dyrektorem.

Chór Krystyn Podkarpackich wykonał Hymn Krystyn Bo wszystkie Krystyny to jedna rodzina

Następnie solenizantki Krystyny udały się na paradę przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej  Urzędu  Miasta Łańcuta pod batutą Tadeusza Chlebka.

Godz. 16. 30 Hol w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Powitanie solenizantek marszem przez zespół muzyczny Czardasz

Arkadiusz Dorian Leśniak-Moczuk serdecznie zapraszał:

- na kiermasz wielkanocny (pisanki baranki i inne wyroby regionalne) przygotowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju wsi Handzlówka, oraz na poczęstunek niespotykanym nigdzie produktem regionalnym serwatką wielkanocną,

- do zwiedzenia wystawy trofea myśliwskie, malarstwo i fotografia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łańcucie, oraz na pokaz prac Niepublicznego Gimnazjum w Łańcucie,

- do wpisów w księdze pamiątkowej UTW i zabierania biuletynów UTW,

- do oglądania kronik Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich,

- do zakupu książki pod tytułem Fenomen Krystyn napisanej  przez panią profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Krystynę Leśniak-Moczuk.

Bankiet Imieninowy - Stół przaśny regionalnego jadła

Godz. 18.00 Sala widowiskowa w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Hymn Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łańcucie i utwór cyganeria oraz wiersz imieninowy dedykowany solenizantkom w wykonaniu Chóru Kameralnego UTW „KANTABILE” przy akompaniamencie Pani Otylii Piechowskiej.

Przywitanie Krystyn i honorowych gości przez Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie Pana Andrzeja Piechowskiego.

Imieninowe życzenia składają Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Elżbieta Łukacijewska, Wicemarszałek województwa Podkarpackiego Pani Anna Kowalska, Radna Miasta Rzeszowa Krystyna Wróblewska, fundatorki imieninowego tortu w wykonaniu cukiernika Kazimierza Raka, który w tym momencie odpalił race na torcie zademonstrowanym na scenie i zaprosił do konsumpcji po koncercie.

Życzenia dla wszystkich solenizantek goszczących na Łańcuckich Imieninach od Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka wraz z koszem róż złożonym na ręce Prezes Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich Krystyny Leśniak-Moczuk. Konferansjer ostrzegł Pana Burmistrza: Pan to jednak ma szczęście, tyle kobiet w jednym miejscu, a wszystkie do jego dyspozycji. Ale musi pan wiedzieć że kiedy Krystyna nie ma racji, pierwsza rzecz, którą należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.

Głos zabrała Poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska, członek Komitetu Honorowego Imienin.

Na widok wytwornych Krystyn z zagranicy województwa podkarpackiego konferansjer Arkadiusz Dorian zauważył, że Krystyny mogą uczynić milionerem tylko takiego mężczyznę, który wcześniej był miliarderem. Łańcut gościł Krystyny z Warszawy: liderkę warszawskich Krystyn Krystynę Krzyżanek Krystynę Donigiewicz, Krystynęźwiak, Krystynę Polkowską oraz Krystyny ze Skierniewic: liderkę skierniewickich Krystyn Krystynę Bazak  i Krystynę Mostowską. Powitano ich serdecznie i proszono na scenę, a Burmistrz Miasta Łańcuta i Dyrektor MDK wręczyli upominki ufundowane przez Miasto Łańcut i Muzeum-Zamek. W imieniu Krystyn z innych regionów Polski przemówiła Krystyna Krzyżanek.

Newsletter

projekt i realizacja: BigCom