strona główna » Inwazja Krystyn » Program zjazdu w Rzeszowie
Program zjazdu w Rzeszowie

JUBILEUSZ KRYSTYN W RZESZOWIE

W dniach 12-14 marca 2012 roku odbył się w Rzeszowie XV Jubileuszowy Zjazd Krystyn EURO KRYSTYNY 2012 „Imieniny Krystyny urodziny”. W Zjeździe Krystyn uczestniczyło ponad pół tysiąca Krystyn ze wszystkich zakątków Polski oraz z wielu krajów. Partnerami Zjazdu było województwo podkarpackie, miasto Rzeszów, Uniwersytet Rzeszowski, gmina Hyżne.

Wydarzeniem sportowym Zjazdu był mecz piłki nożnej „Eurokrystyny contra Księża”, który odbył się 11 marca o godz.17.00 na stadionie ”Orlik” w Hyżnem. Obu drużynom kibicowały Krystyny z wielu miast polskich, z Brazylii i mieszkańcy wsi w gminie Hyżne. Mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla dwunastoosobowej drużyny Krystyn z Warszawy, Skierniewic, Rzeszowa, Przemyśla, Hyżnego a nawet Szwecji.

Wydarzeniem intelektualnym Zjazdu była interdyscyplinarna konferencja naukowa „KOBIETO, KIM JESTEŚ WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE współorganizowana przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UR, która odbyła się 12 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim. Patronatem honorowym konferencję objął prof. dr hab. Stanisław Uliasz, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Celem tej konferencji było zapoczątkowanie dyskursu z punktu widzenia nauk humanistycznych, medycznych, religii i polityki społecznej nad możliwościami godzenia wielu doniosłych społecznie ról kobiety współczesnej. W konferencji wzięli udział filozofowie, socjolodzy, historycy, prawnicy, pedagodzy, psycholodzy, lekarze, księża, przedsiębiorcy, politycy, studenci, a także kobiety prezentujące swoje doświadczenia rodzinne i zawodowe. Panel I - KOBIETA i MĘŻCZYZNA poprowadziła Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Panel II - KOBIETA JAKO ŻONA i MATKA prowadziła lek.med. Grażyna Hejda, Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. Panel III - ŁĄCZENIE RÓL KOBIET. W SFERZE RODZINNEJ, ZAWODOWEJ I PUBLICZNEJ poprowadził prof. dr hab. Aleksander Bobko, Prorektor ds. Nauki UR.

Wieczorem uczestniczki Zjazdu obejrzały spektakl „Słodkie lata 20, 30…” w Teatrze Wandy Siemaszkowej, a po spektaklu uczestniczyły w uroczystej kolacji przy muzyce i biesiadnym śpiewaniu.

Krystyny pamiętają o swojej patronce Krystynie Bochenek, dzięki której poznały się i tworzą niezwykłą wspólnotę jednoczącą kobiety noszące to chrześcijańskie i królewskie imię Krystyna. W kościele Farnym został odprawiona msza św. za duszę śp. Krystyny, która była nazywana przez uczestniczki ruchu matką polskich Krystyn. Po mszy św. tren poświęcony pamięci Krystyny Bochenek recytowała poetka Krystyna Konecka z Białegostoku, a Krystyna Szydłowska, śpiewaczka Teatru Muzycznego w Lublinie wykonała piękną arię o miłości.

W dniu imienin rzeszowski Rynek rozbrzmiewał muzyką w wykonaniu Zespołów: Bandoska z WDK, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta z Łańcuta, Resowia Saltans z UR. Ze sceny w Rynku mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli hejnał imieninowy. Zostały odczytane pozdrowienia od Krystyny Szaraniec, liderki Krystyn i Magdy Bochenek, córki Krystyny Bochenek. Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa złożył solenizantkom życzenia i wręczył klucze do miasta, uhonorował najstarsze uczestniczki Zjazdu Krystyny: pisarkę Nepomucką z Warszawy i Pieniążek z Katowic (z pochodzenia rzeszowiankę) oraz najmłodsze rzeszowskie Krysie: Psujek (dziewięć miesięcy), Jóźwiak (dwa lata), Paśko (8 lat). Solenizantki pozdrowiła Krystyna Skowrońska, poseł na Sejm RP i Anna Kowalska wicemarszałek województwa podkarpackiego. Na scenie zaprezentowały się sławne Krystyny Kołodziejczyk, aktorka, Mazurówna, tancerka, Nepomucka, pisarka oraz Krystyny polonijne z Belgii, Brazylii, Francji, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii. Wręczone zostały dyplomy i kotyliony dla mężczyzn, którym Stowarzyszenie Krystyn Podkarpackich przyznało tytuł “Rzeszowski Krystynianin Pierwszy”. Rzeszowskie Krystyny odśpiewały chóralnie piosenkę „Bo wszystkie Krystyny to jedna rodzina”.

Po czym wyruszył korowód Krystyn w kolorowych nakryciach głowy królewskich dwórek i białych kapeluszach, z akompaniamentem wojskowej orkiestry i panów z Towarzystwa Dobrego Wojaka Szwejka. Dyrektor Filharmonii Podkarpackiej prof. dr hab. Marta Wierzbieniec przygotowała dla imieninowych gości uroczysty koncert Orkiestry Symfonicznej z parami tanecznymi „Aksel”.

Dalej barwny korowód z Dziewczęcą Orkiestrą Szałamaistek i Orkiestrą Dętą z Dylągówki udał się do centrum kulturalno-handlowego „Millenium Hall”, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich z Podkarpacia przygotowały stół przaśny regionalnego jadła.

Tu odbył się imieninowy bankiet. Goszcząca solenizantki w swoich podwojach prezes Marta Półtorak złożyła im życzenia imieninowe z bukietem kwiatów na ręce koordynatorki Zjazdu Krystyny Leśniak-Moczuk. Laureatki konkursu „Krystyny za i przed obiektywem” na najciekawsze zdjęcia ze Zjazdów Krystyn i uczestniczki wszystkich 15 Zjazdów Krystyn otrzymały dyplomy od Wojewody Rzeszowskiego i pamiątkowe nagrody. Prezydent miasta Rzeszowa dyplomami uhonorował Krystyny polonijne, sławne, autorki swoich trajektorii życiowych w książce „Fenomen Krystyn” autorstwa Krystyny Leśniak-Moczuk, a także Krystyny rzeszowskie przygotowujące Zjazd. Liderki Krystyn i jubilatki obchodzące urodziny 13 marca zostały uhonorowane dyplomami przez marszałka województwa podkarpackiego. Atrakcją wieczoru był koncert Jana Wojdaka i zespołu Wawele, rewia strojów świata, gościnny występ Piotra Chmielińskiego z USA, honorowego obywatela Rzeszowa, oraz płonący urodzinowy tort z różami z cukru od artysty cukiernika dla Kryś Jubilatek z 13 marca. Na fakultatywne spotkania Krystyna Lenkowska zaprosiła Krystyny literatki do kawiarni w księgarni „Matras”, a Krystyna Bileńki - Krystyny plastyczki do domu aukcyjnego. Wodzirej Kornel Pieńko, aktor Teatru Wandy Siemaszkowej zaprosił Krystyny na tańce i swawole do utraty tchu……

W czasie trwania Zjazdu funkcjonował kiermasz sztuki ludowej Podkarpacia, KKK - Kobiecy Kącik Krystyn: fotograficzny (zdjęcie w dworskim nakryciu głowy na tle panoramy Rzeszowa), fryzjerski i kosmetyczny (bonifikata usług i zakupów w salonach na terenie „Millenium Hall”).

Po mało przespanej nocy Krystyny pojechały do Łańcuta, gdzie zwiedziły zamek i powozownię, a po powrocie studenci kierunku Turystyka i Rekreacja UR pokazali gościom Rzeszów - stolicę innowacji. Dla Krystyn, które wydłużyły imieninowe świętowanie na Podkarpaciu organizatorzy zaoferowali wycieczkę do Krasiczyna, pobyt w gospodarstwach agroturystycznych w Bieszczadach, a także wycieczkę do Lwowa.

Województwo podkarpackie i miasto Rzeszów zrobiło na uczestniczkach Zjazdu bardzo dobre wrażenie. Wyjechały zauroczone gościnnym przyjęciem i pięknem naszego regionu.

Krystyna Leśniak-Moczuk 

 

RAMOWY PROGRAM  XV  JUBILEUSZOWEGO ZJAZDU KRYSTYN

EURO KRYSTYNY 2012 „Imieniny Krystyny u rodziny”,

RZESZÓW, 12-14 MARCA 2012

 

12.03.2012 poniedziałek

 

Przyjazd solenizantek – powitanie na dworcach, zakwaterowanie i odbiór pakietu organizacyjnego w hotelach: Prezydencki (ul. Podwisłocze 48), Hetman  (ul. Langiewicza 29b), Polonia (ul. Grottgera 16), Iskra (ul. Dąbrowskiego 75), Metalowiec (ul. Dąbrowskiego 87), Sportowy (ul. Jałowego 23a)

9.00-14.00 - Konferencja naukowa „Kobieto, kim jesteś we współczesnym świecie” - Uniwersytet Rzeszowski

(ul. Rejtana 16c – aula)

16.30 - Spotkanie w Teatrze Wandy Siemaszkowej (ul. Sokoła 7/9)

Wernisaż wystawy pt. „Krystyna kobieta z pasją”– plastyk Krzysztof Motyka.

Spektakl pt. „Słodkie lata 20, 30…”  reż. Jan Szurmiej

20.00 - Uroczysta kolacja przy muzyce i biesiadnym śpiewaniu z zespołem z Mielca        restauracji „Klubowa” u Krystyny Osuchowskiej (hotel Sportowy)

 

13.03.2012 wtorek     

 

          Śniadania w hotelach lub indywidualnie

Odbiór pakietu organizacyjnego dla Krystyn bez noclegów – hol Filharmonii Podkarpackiej (ul. Szopena 30)

11.30 - Msza święta odprawiana przez bp. Kazimierza Górnego za duszę śp. Krystyny Bochenek i Krystyny biorące udział w XV Jubileuszowym Zjeździe (Kościół Farny ul. Plac Farny 5)

12.00 - Scena w Rynku - występy zespołów artystycznych Podkarpacia

13.13 - Rozpoczęcie Wiecu

13.50 - Korowód z akompaniamentem orkiestr, paradą zespołów artystycznych, Towarzystwa

            Dobrego Wojaka Szwejka

14.30 - Koncert Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Podkarpackiej

15.30 - Przejście korowodu do „Millenium Hall”

 

„Bankiet Imieninowy – „Millenium Hall” (ul. Rejtana)

 

16.00 - Stół przaśny regionalnego jadła Kół Gospodyń Wiejskich i kapela z gminy Hyżne

17.30 - Program prowadzi Kornel Pieńko, aktor Teatru Siemaszkowej w Rzeszowie

Wystąpienie przedstawiciela konferencji naukowej „Kobieto, kim jesteś we współczesnym świecie”

            Promocja książki dr Krystyny Leśniak-Moczuk pt. „Fenomen Krystyn”

            Wręczenie zwycięzcom rajdu lotniczego „Szaman” pucharu „O uśmiech Krystyny”

Nagrody dla laureatów Konkursu zdjęć ”Krystyny przed i za obiektywem”

Uhonorowanie przez władze miasta i regionu sławnych i polonijnych Krystyn,

uczestniczek wszystkich 15-tu Zjazdów Krystyn oraz nowo ochrzczonych Kryś z Podkarpacia

Nadanie tytułów „Honorowa Krystyna” i “Rzeszowski Krystynianin Pierwszy”

Prezentacja środowisk Krystyn, nagrody dla liderek

19.00 - Wodzirej zaprasza na tańce i swawole do utraty tchu…… przy muzyce Jolanty i Tadeusza Inglotów

Fakultatywne spotkania: Plastyków – Krystyny: Bileńki, Niebudek Gawron (galeria II piętro)

Literackie – Krystyny: Januszewska, Konecka, Lenkowska (prowadzi Adam Bienias) (kawiarnia przy księgarni Matras)

20.00 - Koncert – Jan Wojdak i Wawele, prowadzenie Jan Stępień, Polskie Radio Kraków

Taniec z Krystynami

21.00 Niespodzianki dla Krystyn Jubilatek urodzonych 13 marca – wariacje cukiernicze (Cukiernia Juliusz Orłowski & Kazimierz Rak)

Rewia strojów świata (Chiny, Dubaj, Hawaje, Hiszpania, Kuba, itp.) istnieje możliwość zgłoszenia w kwestionariuszu swojego występu

Chrzest Krystyny

Cd. tańce i swawole do utraty tchu……

22.30 - Niespodzianka płonąca

Cd. tańce i swawole do utraty tchu……

 

14.03.2012 środa

 

8.00 -   Śniadania w hotelach

9.00 - Wycieczka do Łańcuta zwiedzanie Zamku-Muzeum, powozowni, oranżerii, storczykarni. Objazd autokarem po Rzeszowie z przewodnikiem

14.00 - Obiad w hotelu Sportowy                  

 

Lub wycieczki fakultatywne:

 

5.00 - do Lwowa (14/15.03.12 - nocleg, wyżywienie, zwiedzanie m.in. słynnego Cmentarza Łyczakowskiego  i Orląt Lwowskich, Galerii bogatej w obrazy malarzy polskich, zwiedzanie miasta, Opery Lwowskiej, dyskoteka)

9.00 - do Łańcuta i Krasiczyna - zwiedzanie Zamku-Muzeum, powozowni, oranżerii, storczykarni w Łańcucie, zwiedzanie Zamku-Muzeum w Krasiczynie

          

W czasie trwania Zjazdu funkcjonuje:

KIERMASZ SZTUKI LUDOWEJ PODKARPACIA

KKK - KOBIECY KĄCIK KRYSTYN:

Modna  Krystyna od stóp do głów – promocyjne ceny w wybranych salonach w „Millenium Hall” oraz w salonach obuwniczych „Prima Strada” - Karta Stałego Klienta od Krystyny Sitek

Bibliofilów – promocyjne ceny książek w Antykwariacie u Krystyny Szkutnik (ul. Mickiewicza 17)

Fotograficzny – zdjęcie w nakryciu głowy dwórki królewskiej na tle panoramy Rzeszowa (w hotelach)

Fryzjerski – promocyjne ceny na usługi fryzjerskie w salonach w „Millenium Hall”

Kosmetyczny - promocyjne ceny  na usługi kosmetyczne w salonach w „Millenium Hall” i w salonie Krystyny Szczęch „Gloria” ul. (3 Maja 7)

Medyczny – lekarki Krystyny: Batorska-Lewkowicz, Weglowska-Kalinka („Millenium Hall”)

Psychologiczny – psycholog: Barbara Marczuk prawdę Ci powie……(„Millenium Hall”)

A jak psycholog nie pomoże to pomoże może…  wino SANTA CHRISTINA TOSCANIA

w promocyjnej cenie dla solenizantek (LOVE BAR „Millenium Hall” – parter)

 

 

Dodatkowe atrakcje:

 

1) Mecz piłki nożnej „Eurokrystyny contra Księża”  (11.03. godz.17.00 stadion ”Orlik” w Hyżnem)

 

2) Filmy o Krystynach i z Krystynami (10-16.03. Multikino w  „Millenium Hall”)

 

3) Zwiedzanie Muzeum Dobranocek (10-16.03. gratis, ul. Mickiewicza 13)

 

4) Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Rynku Rzeszowa (gratis - zapisy grup w kasie PTT)

 

5) Zwiedzanie Muzeum Wódek w Łańcucie z degustacją (11.03. i 16.03. godz. 10.00 gratis 2 grupy po 20 osób) z możliwością zwiedzania Muzeum-Zamku i powozowni w Łańcucie  (zapisy i opłata za przejazd w recepcji hotel Sportowy)

 

6) Uczestnictwo w godzinnej sesji coachingowej prowadzonej przez Krystynę Jagielską-Gasińską ze Szwecji "Czy życie może być jaśniejsze, lżejsze, bardziej ukierunkowane, wdzięczniejsze?", "Jaśniejsza strona życia", "Dążenie do celu" (14.03. po obiedzie - 2 grupy po 30 osób, gratis – decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy i wpłaty - 25 zł przy odbiorze pakietów) .

 

7) Indywidualny pobyt w Bieszczadach w gospodarstwach agroturystycznych: Bazyl w Bóbrce (600323140); Sosnowy Dwór w Krzywym (603109128), zwiedzanie Skansenu w Sanoku

 

 

Kontakt:

Krystyna Leśniak-Moczuk kles@autograf.pl; 605 144 996

Szczegóły programu: www.krystynazrzeszowa.pl

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

 

 

 

               KOMITET HONOROWY XV JUBILEUSZOWEGO ZJAZDU KRYSTYN

EURO KRYSTYNY 2012  „Imieniny Krystyny u rodziny”,

RZESZÓW, 12-14 MARCA 2012

Kazimierz Górny – Biskup Rzeszowski

Krystyna Skowrońska - Poseł na Sejm

Małgorzata Chomycz - Wojewoda Podkarpacki

Mirosław Karapyta - Marszałek Województwa Podkarpackiego

Tadeusz Ferenc - Prezydent Miasta Rzeszowa  

Prof. dr hab. Stanisław Uliasz – Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

Marta Półtorak – Prezes Develop  Investment „Millenium Hall”

Bogdan Pastuszko - Prezes Zarządu, Dyrektor Karpackiej Spółki Gazownictwa w Tarnowie

 

KOMITET ORGANIZACYJNY  XV JUBILEUSZOWEGO ZJAZDU KRYSTYN

EURO KRYSTYNY 2012  „Imieniny Krystyny u rodziny”,

RZESZÓW, 12-14 MARCA 2012

Magdalena Bochenek - córka Krystyny Bochenek, kontynuatorka idei Zjazdów Krystyn Katowice    

 

Krystyna Leśniak-Moczuk – Koordynator, Uniwersytet Rzeszowski

 

Krystyna Klaczkowska - Biuro poselskie Kazimierza Kutza w Katowicach

Krystyna Papiernik - Prezes Izby Turystycznej w Katowicach

Krystyna Szaraniec – Dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach 

 

Katarzyna Olesiak – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa

Agnieszka Kielar - Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa

Aneta Siuta - Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa

Justyna Dec – Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Podkarpacia

Małgorzata Oczoś – Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Michał Zych Manager ds. Marketingu „Millenium Hall”

Józef Jedynak – Generał Policji

 

 

 

 

 

Newsletter

projekt i realizacja: BigCom